Komunikat o obecnej sytuacji z hostingiem.
Dodane przez Jeremie_96 dnia 02/23/2020 01:41
Witajcie, tak jak pewnie zauważyliście, kilka dni temu pojawiła się na stronie informacja o hostingu, mówiąca o tym, że 2 marca hosting VGH.pl, na którym jest postawiony nasz portal, kończy swoją działalność. Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość, że będą podejmowane próby postawienia całego hostingu w nowym miejscu. W związku z zaistniałą sytuacją i pojawiającymi się pytaniami chcemy o paru rzeczach powiadomić:

1. Strona KodLyoko.hpu.pl na pewno będzie działać pod obecnym adresem do 2 marca, nie planujemy żadnych przerw w publikacjach.
2. Jeśli chodzi o to, co będzie po 2 marca - niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych informacji wdrożyliśmy niezbędne działania, trwa archiwizacja wszystkich tekstów oraz informacji, które się tutaj znajdują. Mamy przygotowane 3 plany działania, w zależności od rozwoju wypadów, jesteśmy przygotowani na ewentualność przenosin ten strony na nowy hosting. Szczegóły dotyczące tych planów oraz postępów w archiwizacji danych możecie obserwować tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QTyHn8qyPi_kwzyc2seNqre14WiL-wXPbfHXg6DrI7U/edit#gid=1062675920
Zaznaczamy przy okazji, że jeśli macie w prywatnych wiadomościach, wysyłanych tutaj na stronie, rzeczy, które chcielibyście zachować, tu musicie je zarchiwizować samodzielnie, ponieważ administracja nie ma dostępu do poszczególnych skrzynek.
3. Wszystkie działania, o których mowa w punkcie drugim, podejmujemy po to, by zapewnić funkcjonowanie strony także po 2 marca, niezależnie od tego, jak ostatecznie będzie wyglądać kwestia hostingu.
4. Jeśli strona przeniesie się na nowy hosting, niezwiązany z obecnym, to jest możliwość ustawienia przekierowania adresu. Skorzystamy z niej, dzięki czemu będzie można wejść na ewentualną nową wersję strony z obecnego adresu, nawet jeśli będziemy na nowej domenie.
5. Przerwy techniczne, jakie mogą pojawić się w najbliższych dniach, będą wynikać z prac w hostingu.
6. Wszystkie nowe informacje w kwestii funkcjonowania będziemy podawać na bieżąco tutaj oraz na serwerze discordowym Buntownicy Lyoko, będziemy też odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące bieżącej sytuacji.

Redakcja KodLyoko.HPU.pl, Centrum Lyoko oraz Rada Ocalenia Fandomu.