02/28/2020 20:25
KOD LYOKO
Strona Główna Forum Linki Kategorie Newsów Fanpage strony na FB Galeria Artykuły Buntownicy Lyoko Drogowskaz Lyoko
 
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj

REGULAMIN STRONY

Galeria
Artykuły
7 DNI W LYOKO
Download
Spis Opowiadań o Kod Lyoko
In English
Kod Lyoko
ODCINKI
Opisy serii
Bohaterowie
Inne postacie
Pracownicy szkoły
Rodzice bohaterów
XANA i Potwory
Pojazdy
Moce
Bronie
Skidbladnir
Lyoko
Repliki
Ciekawostki i błędy
KL:Ewolucja
ODCINKI
Bohaterowie
Inne postacie
Profesor Tyron i Ninja
XANA i potwory
Skidbladnir
Megapod
Lyoko
Cortex
Bronie
Moce
Pojazdy
Inne
Garażowe dzieciaki
Wydane książki
Gry Code Lyoko
Subdigitals
Intro w innych językach
Magazyn Kod Lyoko
Piosenka tytułowa
Teamspeak 3
Paringi
Historia rodziny Aelity
Historia strony
Fandub CL:E
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 941
Najnowszy Użytkownik: Makku
Polecane o KL
Drogowskaz Lyoko

Code Lyoko FR

Code: Yumi

Spis Opowiadań o Code Lyoko

Incorrect Code

After Lyoko
Ostatnie Artykuły
Marabunta
Ćwierćfinał 1 - wers...
Ćwierćfinał 1 - wers...
W samo serce
Łucja kontra Bot
Ostatnio online
Jeremie_9614:50:56
Szympi 1 day
Mister Nameless 1 day
Arcylord 1 day
Sperkano 2 days
qazqweop 2 days
Wyklety 2 days
Makku 3 days
Mayakovsky 5 days
Hunter 5 days
Na Forum
Najnowsze Tematy
Dziennik zmian wszel...
Poznajmy się wojowni...
Rozgrywka.
W którym odcinku
Zapisy postaci.
Najciekawsze Tematy
Rozgrywka. [10788]
Zapisy postaci. [29]
Dziennik zmian ws... [16]
Czy bedzie jeszce... [10]
W którym odcinku [6]
Witamy
About us in English: http://www.kodlyoko.hpu.pl/viewpage.php?page_id=81

Witam na stronie poświęconej serialowi KOD LYOKO. Na tej stronie dowiesz się wszystkiego na jego temat m.in. mocach, broniach, pojazdach bohaterów, przeczytasz najnowsze newsy ze świata Lyoko, obejrzysz odcinki serialu i wiele innych. Załóż konto by rozmawiać z innymi fanami. (W razie problemów z rejestracją pisać na adres: kodlyoko.hpu@wp.pl) Stronę tworzą Jeremie_96 i TheLyokofan19.
Łucja kontra Bot

>>Counter: 4 lata, 364 dni, 23h, 17min<<
- No dobra.


Walka eliminacyjna zaczęła się w najbardziej odpowiednim do tego miejscu w Lyoko – na Arenie. Sektor Piąty ma od cholery niespodzianek, ale nie tutaj, tutaj liczy się tylko walka.
Łucja Mazur rozejrzała się spokojnie po pustym, obszernym pomieszczeniu. Każdy krok niósł się dziwacznym echem, odbijając od niby szklanej podłogi i podążając wzdłuż krzywizny sufitu.
Za kilka sekund, gdy pojawi się bot, Arena się otworzy i ukaże drogę w głąb labiryntu. Nie ma sensu tam iść. Tutaj pole bitwy jest wręcz idealne.
Najpierw wolno, potem coraz szybciej koliste sklepienie pomieszczenia zaczęło się obracać, aż nagle z mechanicznym szczękiem zatrzymało się, ukazując wąski korytarz. Zaś w centralnej części sali pojawiła się wysoka męska sylwetka, z twarzą zakrytą prostą, łączącą się z zielonawym kostiumem maską. Postać w prawej dłoni trzymała długi czarny miecz, a lewą miała zastąpioną niewielkim trzylufowym obrotowym działkiem.
Tak rozpoczynają się eliminacje.
- Minit.
Błękitna fala energii owiała Arenę, przeniknęła przez ściany i gdzieś daleko utworzyła granicę kuli, w której samym środku stała Łucja Mazur, ściskająca w dłoni swój srebrny zegarek.
1…
Boty są upierdliwe. Nie da się ich zaskoczyć tak po prostu, atakując gwałtownie. Wszystko przeliczą i jednym ruchem z matematyczną precyzją skontrują atak. Potrzeba jakiejś niespodzianki, której ich AI nie rozpracuje w ułamku sekundy.
Do zrobienia.
- Najwyższe Obroty!
Kółka we wrotkach Lucy same zaczęły się obracać z szaloną prędkością, a dziewczyna dobyła lewą dłonią włóczni – Wskazówki Minutowej - i ruszyła w szalonej szarży. Cyfrowy wojownik uniósł działko i wystrzelił z jednej z luf zieloną smugę, która trafiła w ziemię tuż przed Mazur i rozprysnęła w chmurę kwasu. Dla dziewczyny nie stanowiło to żadnego problemu, po prostu odepchnęła się włócznią jak wiosłem omijając kałużę i już znalazła się rozpędzona przed botem, zajeżdżając go od jej prawej.
2, 3…
Tak jak przewidziała Lucy, bot jednym precyzyjnym cięciem odbił Wskazówkę. Zrobił też coś, czego nie przewidziała – liczyła, że wpadnie na wroga i siłą rozpędu wytrąci z równowagi, on tymczasem posłał kolejny strzał, prosto w tors.
Jeszcze nim mrożąca fala całkowicie pokryła awatara dziewczyny, Minit aktywowała komendą myślową swoją moc.
Białe światło wypełniło magiczną kulę i cofnęło czas do początku starcia.
No to od początku.
- Najwyższe Obroty!
Łucja ruszyła powtarzając manewr, podobnie niczego nieświadomy bot, którego pamięć tymczasowa została usunięta przez skok w czasie.
4, 5..
Tym razem jednak gdy po odbiciu ataku włócznią przyszedł czas na oddanie lodowego strzału, dziewczyna jednym ruchem wolną ręką wyrwała swój miecz – Wskazówkę Godzinową – z pochwy i podrzuciła ją na torze lotu mrożącej smugi. Ostrze wraz z rękojeścią pokryło się całkowicie lodem, ale nie leżało w dłoni Lucy, więc przyjęło na siebie całą moc ataku. Wojowniczka wciąż gnając do przodu chwyciła zamrożoną broń i wpadła z impetem w bota. Wirtualny wojownik rzucił się do uniku, ale lodowa szabla i tak przeorała go po żebrach – albo czymkolwiek, co boty mają zamiast żeber - wzbijając w powietrze grad kryształków lodu.
Mazur przejechała jeszcze kilka metrów, a gdy obróciła się do kolejnej szarży, jedyne co zdążyła zobaczyć to laserowy pocisk tuż przed twarzą, nie do uniknięcia.
Taki strzał musiał zabrać co najmniej 60 punktów. Nie do przyjęcia. Ale podrzucił mi pewien pomysł. Jeszcze raz.
Czas znów się cofnął, a Łucja znów powtórzyła cały łańcuch czynności, jednak tym razem na koniec po udanej szarży obróciła się dużo szybciej dzięki piruetowi na jednej nodze. Akurat na czas, żeby zamiast przyjąć laserowy strzał, odbić go mieczem w przeciwnika.
A przynajmniej taki był plan.
Odbijanie pocisków w wirtualu wcale nie jest takie trudne, ale biorąc pod uwagę kąt padania i prędkość obrotu, ten był wyjątkowo podstępny. Zamiast trafić spowrotem we wroga, uderzył w ścianę.
7, 8, 9…
minit. 13… minit. 18…
Lucy potrzebowała trzech prób, ale w końcu opanowała technikę. Oczywiście to, co wymagało od dziewczyny intuicji, z która bywa różnie, od bota wymagało mocy obliczeniowej, której miał pod dostatkiem, więc bez trudu zbił własny rykoszetujący pocisk.
Ale nie taki był plan, to było tylko przygotowanie.
Czas cofnął się po raz piąty.
- Najwyższe Obroty!
Łucja raz jeszcze ominęła zgrabnie kałużę kwasu, przechwyciła lodowy atak, staranowała bota i odbiła laserowy strzał prosto w przeciwnika. Tym razem jednak zrobiła coś jeszcze – równocześnie cisnęła włócznią. System namierzania AI natychmiast ocenił, że zneutralizowanie obu ataków nie jest możliwe, skupił się więc na groźniejszym i szerokim cięciem posłał Minutową Wskazówkę daleko w powietrze. Laserowa błyskawica trafiła go bezpośrednio w tors, a Łucja nie zamierzała na tym poprzestać.
Do wykończenia takiego bota potrzebny jest pomysł. Nie tylko taki fortel, który zależy od sytuacji i wymaga szybkiego myślenia, ale też taki, który ma się przygotowany wcześniej w zanadrzu.
Jakiś… Ultimate Move.
Zegarowa Wojowniczka wciąż korzystając przyspieszenia ruszyła do przodu z wyciągniętym mieczem w prawej dłoni. Lewą ręką zaś… złapała za ostrze przeciwnika. Bot próbował wyrwać broń, ale nie miał dość siły, by walczyć z mechanicznym ramieniem Lucy na Najwyższych Obrotach. To, co mógł zrobić, to ręką z działkiem podbić zbliżającą do jego „gardła” Wskazówkę Godzinową.
SkateSaw!
Blokując dwa ramiona bota Łucja wyrzuciła w powietrze jedną nogę w kopniaku celując w głowę przeciwnika. Ten nieco się odchylił, ale to nie miało znaczenia – dziewczyna pociągnęła stopę do ziemi, przejeżdżając rozpędzonymi kółeczkami wrotek jak piłą mechaniczną.
Bot zadrżał, z rozpostartymi ramionami odchylił się do tyłu i rozpadł w cyfrowy proch. 24, 25, 26… Stop.
I to by było na tyle.
Lucy sięgnęła po zegarek, a fala energii, która opuściła go na początku walki, teraz wracała do niej, tańcząc po ścianach w fantastycznych piruetach, jednocześnie niby zamrażając dziewczynę w czasie na kilka oddechów. Nie miało to już znaczenia – wygrała.
Dziękuję wam wszystkim za oglądanie. Tym razem było trochę więcej montażu, bo walki z botami są jednak dużo mniej interesujące, niż z prawdziwymi zawodnikami – tam zawsze jest ciekawie. Jak zwykle dla amatorów realistycznych wrażeń nagranie z sensorów wzrokowych i słuchowych mojego awatara macie w opisie, podobnie link do wykorzystanych przeze mnie fragmentów oficjalnej transmisji walki od HoloFrance. Teraz wszystko w rękach sędziów – trzymajcie kciuki, a może następne wideo będzie już z ćwierćfinału!


Łucja krytycznie spojrzała na zmontowane przed chwilą wideo.
- Lepiej nie będzie – mruknęła. – Upload edited file.
>>Ładuję. Wysyłam na kanał Minit na YT<<
-And update Counter by five jumps.

>>Counter: 4 lata, 364 dni, 23h, 22m<<
-Ehh…

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czego możemy się spodziewać od Mediatoona z okazji 15-lecia CL?

Ogłoszenia powstania nowego sezonu

Wypuszczenia jakiegoś specjalnego filmiku

Wszystkich serii na Blu-Rayu w ekskluzywnym pudełeczku

Nowej gry związanej z serialem

Niczego

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Jeremie_96
02/27/2020 04:18
Zobaczymy, może to będziemy mieć zapisane.

Sperkano
02/26/2020 17:52
Historie Shoutboxa ktoś z was zapisuje? Szkoda było by stracić te wszystkie nostalgiczne wspomnienia

Jeremie_96
02/18/2020 04:40
Chyba co roku była taka tradycyjna o opłatę za hosting.

Szympi
02/18/2020 03:40
Nie no, luzik. Noo, dram o pieniądze było sporo smiley

Jeremie_96
02/17/2020 22:10
Bo on z kolei kojarzył mi się z dram o pieniądze.

Jeremie_96
02/17/2020 22:09
Generalnie to właśnie dlatego że Likki tym długi czas zarządzał, to się przyjęło mówienie, że to forum Likkiego. Ale chyba o Hubercie to pisałem.

Jeremie_96
02/17/2020 22:08
O, to dobrze że dodajesz, to się kiedyś zrobi dopisek smiley

Szympi
02/17/2020 21:29
Takie małe sprostowanie, bo czytałem twoje artykuły o historii fandomu i mi się trochę przykro zrobiło, że wszyscy myślą, że to Likki założył forum, a nie ja i Hubert xD

Szympi
02/17/2020 21:27
Później mi odebrano admina, więc możesz nie kojarzyć, bo byłeś nowszym użytkownikiem z tego co pamietam

Szympi
02/17/2020 21:27
Forum nie było Likkiego, wykiełkowało na mojej stronie i to ja je założyłem razem z Hubertem. Likki dołączył później i zdecydowaliśmy, że zasługuje na administratora, bo ogarnia rzeczy. Później mi ode

Jeremie_96
02/17/2020 16:47
A widzisz, jeszcze ten fandom istnieje i całkiem nieźle sobie radzi smiley Ja kojarzę, byłeś na forum u Likkiego, stronę też miałeś, jak pamiętam.

Szympi
02/17/2020 08:14
Nie wiedziałem, że jakaś strona z KL jeszcze żyje. Dzień dobry, może mnie ktoś kojarzy xD

kutafiszon23
02/09/2020 19:36
Czemu jak kilkam w odcinki to mam komunikat że mam uprawnień do przeglądania tej strony?

Jeremie_96
01/13/2020 03:44
http://www.kodlyoko.hpu.p
l/articles.php?cat_id=4


robinhu
01/13/2020 03:42
Czy jest jakiś link do wszystkich rodziałów opowiadania Bez Lyoko? Czy muszę szukać w postach?

Hyung Schaeffer
12/28/2019 21:08
A tak jakoś wyszło smiley

Sperkano
12/20/2019 06:08
O czyli nie tylko ja z pierwotnej ekipy jeszcze to odwiedzam xD

Hyung Schaeffer
12/15/2019 03:55
Miłej niedzieli wszystkim smiley

Jeremie_96
12/11/2019 02:38
A widzisz smiley

Sperkano
12/10/2019 17:34
Za każdym razem jak odwiedzam te stronę nie chce mi się wierzyć, że ty to dalej nieustannie prowadzisz xD

Archiwum
© KodLyoko.hpu.pl 2012-2020

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie